PROGRAM
DZIEŃ TRZECI - CZWARTEK, 10 czerwca 2021
Panel 5 - Inżynier zdalny na rynku pracy
Początek: godz. 15.00
Z wykształcenia geograf i psycholog społeczny, z zawodu dziennikarka. Od pięciu lat redaktor naczelna Akademickiego Radia LUZ – na antenie radiowej od ponad 12 tysięcy godzin.
Kibicuje i pomaga adeptom sztuki radiowej.
Tematy
- Staże i praktyki w erze nauki zdalnej
- Czy studiowanie online zapewni, że wiedza nabyta przez przyszłych inżynierów będzie wystarczająca?
- Zdalna praca inżyniera: jakie możliwości – w zależności od specyfiki pracy firmy - jakie narzędzia są do tego wykorzystywane?
Paneliści
Przedsiębiorca, mentor, społecznik, jeden z największych prywatnych pracodawców, założyciel największej w Polsce grupy firm usługowych, honorowy konsul Ukrainy.
Jest przewodniczącym Rady Zachodniej Izby Gospodarczej – Pracodawcy i Przedsiębiorcy. Aktywnie wspiera swoją wiedzą i doświadczeniem organizacje reprezentowane w Radzie Dialogu Społecznego.
Prezes zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji SA we Wrocławiu, absolwent Wydziału Elektroniki PWr.
Z MPWiK związany jest od 15 lat, gdzie do 2016 roku zajmował stanowisko wiceprezesa zarządu. Wcześniej pracował w firmach prywatnych, m.in. na kontrakcie inżynierskim w Tokio.
Jest miłośnikiem jazdy na nartach, interesuje się fotografią.
Dyrektor Europejskiego Centrum Oprogramowania i Inżynierii Nokia Networks we Wrocławiu. Jest absolwentem Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.
Całą swoją karierę zawodową był związany z firmą Nokia, gdzie rozpoczął pracę jako inżynier oprogramowania. Po niespełna pięciu latach był koordynatorem kilkusetosobowego międzynarodowego zespołu projektowego. Pełnił też stanowisko dyrektora Działu Badawczo-Rozwojowego, gdzie był odpowiedzialny za projekty związane m.in. ze sztuczną inteligencją, uczeniem maszynowym czy platformą automatyzacji sieci.
Miłośnik windsurfingu, spacerów, podróży i nowych technologii.
Menadżer z ponad 20-letnim doświadczeniem w sektorze nowych technologii. W Google pracuje od 2014 roku, tworząc usługi dla przedsiębiorstw.
Jest jednym z nielicznych ekspertów w dziedzinie cyfrowej transformacji w Europie Środkowo-Wschodniej. Projektowała wiodące transformacje cyfrowe dla wielu firm w regionie.
Panel 6 - Co zostanie z nami po pandemii?
Początek: godz. 17.00
Adiunkt w Katedrze Systemów Zarządzania i Rozwoju Organizacji Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskie, doktor psychologii.
Jej zainteresowania naukowe dotyczą społecznego i psychologicznego kontekstu aktywności zawodowej: zaangażowania w pracę, dobrostanu i wartości realizowanych w pracy.
W ostatnim czasie zaangażowana jest w kilka projektów, które mają na celu zdiagnozowanie i pozytywną zmianę Politechniki Wrocławskiej w obszarze jej funkcjonowania społecznego. Są to badania potrzeb i satysfakcji studentów, diagnoza zakresu nierówności na Uczelni, badania dobrostanu i zdrowia psychicznego w czasie pandemii.
Tematy
- Nauczanie hybrydowe - przyszłość czy konieczność? Które formuły dydaktyczne sprawdziły się najlepiej w nauce zdalnej
- Podsumowanie kongresu – kodeks dobrych praktyk
Paneliści
Jest kierownikiem Katedry Systemów Zarządzania i Rozwoju Organizacji na Wydziale Informatyki i Zarządzania. Do tej pory pełniła funkcje m.in. zastępcy dyrektora ds. Nauczania Instytutu Organizacji i Zarządzania, prodziekana ds. nauczania Wydziału Informatyki i Zarządzania, przewodniczącej Wydziałowej Komisji Zapewnienia i Oceny Jakości Kształcenia oraz kierownika Zakładu Zarządzania i Rozwoju Organizacji. Prace naukowe prowadzi w dyscyplinie Nauki o Zarządzaniu i Jakości. Specjalizuje się we współczesnych koncepcjach i metodach zarządzania.
Ceni dobrą polską muzykę i uwielbia chodzić do teatru.
Prodziekan ds. dydaktyki Wydziału Chemicznego. Jest ekspertem Polskiej Komisji Akredytacyjnej, członkiem Komitetu Sterującego i koordynatorem wydziałowym w projekcie Zintegrowany Program Rozwoju Politechniki Wrocławskiej.
Kieruje projektem „Mistrzowie Dydaktyki”, jest certyfikowanym tutorem, członkiem Consortium Committee i koordynatorem lokalnym projektu Erasmus Mundus Joint Master Degree Chemical NanoEngineering (CNE), a także Członkiem Komisji Nagród Polskiego Towarzystwa Chemicznego.
Jest koordynatorem Wydziału Chemicznego KNOW, członkiem rady Wrocławskiego Centrum Biotechnologii i zastępcą Prezesa Polskiego Towarzystwa Metabolomicznego. Współinicjator kilku programów dla studentów i doktorantów NCBiR POWER.
Jego zainteresowania naukowe to: analityka chemiczna, metabolizm bakteryjny, metabolizm komórkowy, diagnostyka medyczna, spektroskopia jądrowego rezonansu magnetycznego NMR oraz spektrometria mas MS.
Zaangażowany w realizację wielu projektów, prac badawczych czy publikacji o charakterze międzynarodowym, ostatnio realizowanych przede wszystkim w trybie zdalnym. Zwolennik nowoczesnych technologii w górnictwie (monitorowanie, analityka, modele komputerowe, automatyzacja, robotyka), zarówno na etapie nauczania jak i w docelowej działalności naukowej.
Jej zainteresowania naukowe związane są z wykorzystaniem technologii informacyjnych w organizacjach, co przekłada się na zaangażowanie we włączanie wsparcia tego typu technologii do procesów kształcenia.
Jest ekspertem Państwowej Komisji Akredytacyjnej. Obecnie koordynuje zmiany na kierunkach prowadzonych na Wydziale, umożliwiające włączenie nowoczesnych metod nauczania do programów studiów.
Absolwentka Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej. Działalność naukowa prof. Pezowicz dotyczy głównie metod eksperymentalnych w badaniach biomechanicznych i mechanicznych, biomechaniki kręgosłupa.
Jest autorką 231 prac opublikowanych w czasopismach zagranicznych i krajowych, jest także redaktorem naczelnym czasopisma Acta of Bioengineering and Biomechanics.
Ukończył studia inżynierskie i magisterskie na kierunku Mechanika i budowa maszyn na Wydziale Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej. Jest doktorantem na tym samym wydziale i przewodniczącym Rady Doktorantów Politechniki Wrocławskiej.
W swojej pracy badawczej zajmuje się wspomaganiem procesów kształtowania plastycznego metali aplikacją impulsów wysoko-prądowych.
Student kierunku Mechanika i budowa maszyn na Wydziale Mechaniczno-Energetycznym PWr, który wybrał z powodu zainteresowania energetyką konwencjonalną.
Aktywność studencką rozpoczął już na pierwszym roku studiów. Obecnie jest przewodniczącym Zarządu Parlamentu Studentów Politechniki Wrocławskiej.
Poza energetyką interesuje się historią, zwłaszcza okresem zimnej wojny oraz dwudziestolecia międzywojennego.
Zakończenie
ok. godz. 19.00 – dr hab. inż. Agnieszka Bieńkowska, prof. uczelni, prorektor ds. kształcenia Politechniki Wrocławskiej